COVID-19. Nuomos įsipareigojimų našta verslui bus lengvinama

2020-04-20

Lietuvos Respublikos inovacijų ir ekonomikos ministerija (toliau – Ministerija) 2020 m. balandžio 15 d. pristatė Lietuvos Respublikos vyriausybei (toliau – Vyriausybė) nuomos įsipareigojimų naštos verslui mažinimo koncepciją (toliau – Koncepcija), kuriai Vyriausybė iš esmės pritarė ir pavedė Ministerijai parengti teisės aktus, reikalingus koncepcijos įgyvendinimui.

Kompensacijoms verslui iš valstybės biudžeto planuojama skirti 1 000 000 EUR.

Vyriausybė ketina kompensuoti iki 50 proc. nuomos kainos, jei įmonei nuomotojas suteiks ne mažesnę, kaip 30 proc. nuomos mokesčio nuolaidą. Nuolaida bus įvertinama lyginant sąskaitose faktūrose nurodytą įmonei š. m. vasario mėn. taikytą nuomos kainą ir mėnesio nuomos kainą nurodytą sąskaitose faktūrose už prašomus kompensuoti laikotarpius. Jei įmonė veiklą pradėjo kovo mėnesį, kompensuojamo laikotarpio nuomos kaina bus lyginama su kovo mėn. taikyta nuomos kaina.

Subsidija bus skiriama:

  • įmonėms, kurių pagrindinės vykdomos veiklos pakliūva į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarime Nr. 207 nurodytų draudžiamų vykdyti veiklų sąrašą.

Subsidija nebus skiriama:

  • valstybės ir savivaldybių įmonėms, kuriose 25 proc. ir daugiau įmonės akcijų, pajų ar kitokių dalyvavimą įmonės kapitale žyminčių kapitalo dalių arba 25 proc. ir daugiau įmonės dalyvių balsų tiesiogiai ar netiesiogiai (pagal balsavimo sutartį, balsavimo teisės perleidimo sutartį, įgaliojimą ar pan.) atskirai arba kartu turi valstybė ir (ar) savivaldybė.

Subsidija bus teikiama už karantino galiojimo laikotarpiu ir 2 mėnesius po jo taikytą nuomos mokestį, o kompensacija pagal įmonės pateiktas sąskaitas faktūras bus mokama tiesiogiai nuomotojui.

Skaitykite daugiau:

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti