Konkurencijos teisė. Nesąžininga konkurencija ir susitarimai. Atstovavimas Konkurencijos taryboje ir teisme

ECOVIS ProventusLaw advokatų kontora konsultuoja draudžiamų susitarimų, koncentracijos, nesąžiningos konkurencijos ir nesąžiningų prekių ženklų naudojimo pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises klausimais. Kontora taip pat turi reikšmingą patirtį LR Konkurencijos tarybos atliekamų tyrimų procesuose ir sprendžiant konkurencijos teisės ginčus įvairiose institucijose ir teisme. Siekiant išvengti nesusipratimų, kontoros specialistai rengia įmonių darbuotojams mokymus ir vidinių procesų tvarkas, kaip prevencinę priemonę itin aršios konkurencijos sektoriuje veikiančioms įmonėms.

Atsižvelgiant į tai šiuolaikinio verslo globalizaciją, taip pat į tai, jog šiandien konkurencijos teisės normų pažeidimo tyrimai dažnai yra atliekai ne vienoje šalyje, ypatingą reikšmę įgyja tarptautinio ECOVIS tinklo galimybė užtikrinti efektyvų bei koordinuotą atstovavimą visose šalyse, kuriose atliekamas konkurencinis tyrimas.

Inga Karulaitytė

Šios teisės praktikos vadovė

Inga Karulaitytė – Kvainauskienė

Partnerė, advokatė

Ecovis Proventuslaw siūloma patirtis apima:

ECOVIS ProventusLaw advokatai konsultuoja intelektinės nuosavybės teisų pažeidimo, neteisėto prekių ir (arba) paslaugų ženklų naudojimo ir kitais nesąžiningos konkurencijos klausimais. Advokatai taip pat atstovauja muitinės įstaigose sulaikant prekes, kurios importuojamos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises arba neteisėtai žymimos tam tikru prekės ženklu, todėl priskiriamos produktų klastotėms.

Teikiame visapusišką teisinę pagalbą darbdaviams, nukentėjusiems nuo esamo ar buvusio darbuotojo nesąžiningo konkuravimo veiklos, kuomet pasinaudojama iš darbdavio gauta informacija prieš darbdavio interesus, atskleidžiama konkurentams darbdavio komercinė paslaptis ir taip padaroma žala. Mūsų darbas apima tiek derybas ir bylinėjimąsi teisme, tiek prevencines priemones, siekiant tokios veiklos išvengti.

ECOVIS ProventusLaw advokatai atstovauja klientus LR Konkurencijos tarybos vykdomuose tyrimuose, vertina galimus klientų padarytus konkurencijos teisės pažeidimus ir teikia rekomendacijas dėl tyrimo eigoje atliekamų veiksmų. Advokatai rengia skundus teismui dėl LR Konkurencijos tarybos priimtų sprendimų ir paskirtų baudų bei atstovauja klientus administraciniame teisme.

Sėkmės istorijos

Naujienos

Kaip apsisaugoti nuo įmonės viduje išauginto nesąžiningo konkurento

Lietuvos įmonės dar per dažnai pamiršta, kad nesąžiningą konkurentą jos gali užsiauginti ir pačios, – rodo ne vienas teismo sprendimas. Bendrovę palikęs ir daug vidinės verslo informacijos, paslapčių išsinešęs darbuotojas

Darbuotojas – pas konkurentą

Darbuotojo sprendimas tęsti karjerą konkuruojančioje įmonėje – iššūkis darbdaviui. Juk toks darbuotojas išeina turėdamas konfidencialios informacijos, komercinių paslapčių. Dažnai sudarydami darbo sutartis darbdaviai darbuotojų prašo pasirašyti ir nekonkuravimo susitarimus. Šalia