COVID-19. Lietuvos bankas priežiūros darbus tęsia nuotoliniu būdu

Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbus visuotinį karantiną Lietuvos bankas turėjo spręsti klausimą, kaip toliau organizuoti darbą, kadangi banko veikla negali būti nutraukta, o finansų įstaigų priežiūra turi būti vykdoma. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos banko Valdyba nusprendė (2020 03 26 nutarimas Nr. 03-37), kad visi posėdžiai, susiję su finansų rinkos dalyvių priežiūra, galės būti rengiami nuotoliniu būdu.

Lietuvos bankas ir toliau:

  • išaiškinęs prižiūrimų finansų rinkos dalyvių veiklos trūkumus ir teisės aktų pažeidimus galės jiems taikyti poveikio priemones, duoti nurodymus, įpareigojimus, nustatyti draudimus ir taikyti kitas privalomas vykdyti priemones;
  • prireikus galės priimti sprendimus dėl finansų sektoriaus subjektų pertvarkymo, kreiptis į teismą dėl bankroto bylų iškėlimo prižiūrimiems finansų rinkos dalyviams;
  • išduos licencijas ir kitokių formų leidimus veikti finansų rinkoje, prireikus galės juos sustabdyti ar atšaukti galiojimą.

Nuotolinių posėdžių organizavimas

Svarstant klausimus dėl Lietuvos banko poveikio priemonių taikymo prižiūrimiems finansų rinkos dalyviams, nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas arba kitais teisės aktuose nustatytais atvejais į Valdybos posėdį bus kviečiami finansų rinkos dalyvių, kurių veiklos klausimai svarstomi, vadovai ir (arba) kiti asmenys.

Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino asmuo, kuris turi teisę dalyvauti nagrinėjant įstatymo pažeidimo klausimą, negalės atvykti į Valdybos posėdį, bet turės technines galimybes dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu, toks posėdis turės būti organizuojamas nuotolinio ryšio priemonėmis. Tačiau reikia pažymėti, jog asmens dalyvavimas tokiame posėdyje nebus būtinas, vadinasi tokiam asmeniui neturint techninių galimybių ar nesutinkant dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu posėdis galės vykti ir be asmens dalyvavimo bei bus laikomas teisėtu.

Asmens, kuris dalyvaus Valdybos posėdyje nuotoliniu būdu, tapatybė, taip pat atstovų įgalinimai turės būti patikrinti asmeniui prisistatant ir parodant asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir, jeigu reikės, atstovavimą patvirtinantį dokumentą taip, kad būtų galima įsitikinti asmens tapatybe ir turimais įgalinimais.

Taip pat nuotoliniu būdu Valdybos posėdyje dalyvaujantys asmenys privalės užtikrinti, kad posėdžio nestebėtų ir negirdėtų asmenys, kurie nėra pakviesti į Valdybos posėdį arba dėl kurių dalyvavimo nėra gautas posėdžio pirmininko sutikimas.

„Šiuo Lietuvos verslui ir ekonomikai sunkiu laikotarpiu finansų rinkos dalyviai neturėtų pamiršti savo įsipareigojimų ne tik klientams, tačiau ir priežiūros institucijoms bei tinkamai ir laiku vykdyti savo įsipareigojimus tam, kad neatsirastų neigiamos pasekmės, – sako ECOVIS ProventusLaw Fintech Grupės vadovė Inga Karulaitytė-Kvainauskienė. – Džiugu, jog Lietuvos bankas ėmėsi veiksmų, kad finansų rinkos priežiūros procesai nesustotų ir karantino metu, o pasitikėjimas Lietuvoje įsteigtų finansų įstaigų priežiūra augtų“.

Skaitykite daugiau:

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti