Inga Karulaitytė-Kvainauskienė

Partnerė, advokatė.

Praktikos sritys

 • Finansinės paslaugos, licencijavimas, atitiktis
 • Žiniasklaida ir reklama
 • Distribucija ir prekyba
 • Konkurencijos teisė
 • Transporto ir jūrų teisė
Kompetencija ir patirtis

Inga Karulaitytė-Kvainauskienė yra ECOVIS ProventusLaw partnerė ir advokatė, turinti daugiau nei 20 metų teisinės patirties. Šiuo metu ji specializuojasi finansinių paslaugų, kriptovaliutų reguliavimo, tarptautinių sankcijų, AML / CTF atitikties, IT teisės bei tvarumo ataskaitų rengimo srityse.

Inga yra ECOVIS ProventusLaw FinTech grupės vadovė, turinti gilių žinių bei didelę patirtį elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų, specializuotų bankų ir kitų FinTech įstaigų licencijavime. Advokatė daugiausia dėmesio skiria FinTech reguliacinės atitikties sričiai, ji yra sertifikuota Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos ekspertė, Tarptautinių sankcijų rizikų valdymo specialistė, galinti padėti spręsti įvairius atitikties klausimus, susijusius su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija (AML) bei klientų pažinimo (KYC) procesais, rizikos valdymu, tarptautinių sankcijų atitiktimi, PSDII direktyva ir kt.

Inga Karulaitytė-Kvainauskienė taip pat yra:

 • Chambers and Partners Fintech 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 m. reitinguose pripažinta Fintech teisės srities lydere.
 • IFLR1000, Chambers and Partners ir LEGAL500 2019, 2020, 2021, 2022 ir 2023 m. reitinguose pripažinta kaip labai vertinama teisininkė bankininkystės ir finansų srityje.
 • Asociacijos FINTECHHUB LT valdybos narė.
 • Licencijuota vidaus auditorė (nuo 2020 metų).
 • Licencijuota vidaus auditorė (nuo 2020 metų).
 • ECOVIS INternational tinklo aplinkos apsaugos, socialinė atsakomybės ir valdysenos grupės narė.
 • Lietuvos advokatūros narė (nuo 2003 metų).
Išsilavinimas

2018 – 2019 m.
Europos Sąjungos teisė, pomagistrinės studijos
King’s koledžas, Londonas

2000 – 2005 m.
Verslo administravimo ir vadybos bakalauras
Vilniaus Universitetas, Ekonomikos fakultetas

1995 – 2000 m.
Teisės magistras
Vilniaus Universitetas, Teisės fakultetas

Įžvalgos ir komentarai

Civilinė teisė. Bendroji dalis. II tomas, bendraautorė, 2005, Vilnius

V. Papirtis, I.Karulaitytė-Kvainauskienė. Kai kurie civilinių teisių gynimo ypatumai taikant prevencinį ieškinį. Jurisprundencija, 69 (61) tomas, 2005, Vilnius

Civilinė teisė. Bendroji dalis. II tomas, bendraautorė, MRU, 2007, Vilnius

New interesting case-laws on commercial agency (vertimas).  International Distribution Institute, 2008

Kolektyvinės mokslo studijos „Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas: pirmieji dešimt galiojimo metų“, bendraautorė, MRU, 2013, Vilnius

Court of Appeal of Lithuania passed an important ruling in a case related to commercial agency (vertimas) International Distribution Institute, 2015

An interesting case law about the right of compensation after termination of a service contract. International Distribution Institute, 2016

Pakaitalą bankomatams sugalvojęs startuolis kuriasi Lietuvoje, vz.lt, 2019-04-29

„FinTech“ įmonių skaičius Lietuvoje pernai šoktelėjo 45%, vz.lt, 2019-02-01

„Brexit“ paskatino Didžiosios Britanijos elektroninių pinigų įstaigą ateiti į Lietuvą, lrt.lt, 2018-07-30

Lietuvos bankas licencijavo dar 4 fintech žaidėjus, vz.lt, 2018-03-30

Dar vienas „fintech“: Singapūro „Senjo Group“ investavo Lietuvoje, vz.lt, 2017-05-04

7 finansinių technologijų tendencijos šiais metais, lrt.lt, 2017-02-14

Vežėjai vairuotojams Vokietijoje turės mokėti daugiau, vz.lt, 2016-11-07

Kaip neužkibti ant klaidinančios reklamos kabliuko?, delfi, 2016

Kaip apsisaugoti nuo įmonės viduje išauginto nesąžiningo konkurento, DELFI, 2016

Naujas nekonkuravimo susitarimų kompensavimas: ką žinoti prieš rengiant darbo sutartį?, DELFI, 2016

Darbuotojas – pas konkurentą, Verslo žinios, 2016

Apdovanojimai ir pripažinimas

Žinios yra mažavertės be patirties. Todėl didžiuojamės, kad kalbėdami su Jumis galime dalintis SAVO patirties pavyzdžiais.

ECOVIS Proventuslaw buvo įvertinta Chambers FinTech 2020, 2021, 2022 reitinge ir rekomenduota kaip viena iš FinTech srities lyderių. Ji buvo išskirta kaip gerai pasirengusi tvarkyti investicinių fondų reikalus bei teikti pagalbą finansų įstaigoms.

Visi darbuotojai yra aukštos kvalifikacijos specialistai, aiškiai suprantantys mūsų užduotis ir tikslus, kurių siekiame. Aptarnavimas yra aukšto lygio, o įmonė visada pasirengusi daryti papildomai, kad viskas būtų tobula.

Inga Karulaitytė buvo pripažinta kaip ypač vertinama bankų ir finansų teisės ekspertė IFLR1000 2019, IFLR1000 2020 reitinguose.

Pasirinkdami advokatų kontorą, kuri mums padėtų viso licencijavimo proceso metu siekiant elektroninių pinigų įstaigos licencijos, nekilo abejonių, kad turėtume bendradarbiauti su ECOVIS.

Su ECOVIS ProventusLaw visada malonu dirbti. Gilios srities žinios, patikimumas, pasitikėjimas, lojalumas, dėmesys detalėms, komandos ir laiko valdymas – ir tai tik dalis šios advokatų kontoros privalumų.

Loreta Andziulytė išsiskiria savo žiniomis telekomunikacijų, duomenų apsaugos, bankroto, restruktūrizavimo, įmonių valdymo ir finansinio reguliavimo reikaluose. Jos žinias atspindi tikslūs, kokybiški ir išsamūs dokumentai bei konsultacijos.

Ecovis ProventusLaw yra geriausiai žinoma Lietuvoje dėl savo patirties bankininkystės teisės srityje, kurioje ji reguliariai padeda vykdant su FinTech susijusius sandorius. Ši kontora labai greitai prie visko prisitaiko.

ECOVIS turi atsidavusią Darbo teisės komandą, kuri visada rūpinasi klientų poreikiais ir stengiasi rasti geriausią sprendimą. Nesvarbu, kurioje pusėje jie turi būti – darbuotojo ar darbdavio pusėje, ECOVIS užtikrins, kad sprendimas bus rastas.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti