Plečiasi ECOVIS ProventusLaw licencijuojamų FinTech įmonių spektras

2017-12-08

Šią savaitę Lietuvos bankas išdavė licencijas teikti finansines paslaugas dviem ECOVIS ProventusLaw konsultuotoms įmonėms. Slovakų kapitalo įmonei UAB „Majestic Financial“ suteikta mokėjimų įstaigos licencija, o Kinijos investuotojų įmonei UAB „PanPay Europe“ – elektroninių pinigų įstaigos licencija.

Tiek UAB „Majestic Financial“ planuoja teikti mokėjimo paslaugas asmenims, kuriems reikalingi greiti, patikimi mokėjimai už prieinamą kainą. Artimiausiuose įmonės veiklos planuose – sukurti šiuolaikišką tarptautinę mokėjimų platformą, kuri vėliau leistų atlikti ir realaus laiko mokėjimus.

UAB „PanPay Europe“ ketina teikti elektroninių pinigų sąskaitų atidarymo ir aptarnavimo paslaugas ir elektroninių pinigų pervedimo paslaugas, teikti mokėjimų, elektroninių pinigų ir kitų lėšų įskaitymo į sąskaitas paslaugas tarp Kinijos ir ES šalių. Įmonė tikisi pasiūlyti greitas mokėjimų paslaugas įmonės, užsiimančioms prekyba tarp Kinijos ir ES šalių.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau mūsų licencijuojamų įmonių gauna Lietuvos Banko licencijas įvairioms mokėjimo paslaugoms teikti ir mūsų teikiamas paslaugas pasirenka vis daugiau įmonių iš viso pasaulio. Akivaizdu, kad žinia apie Lietuvą, kaip vieną patraukliausių vietų FinTech įmonėms pasaulyje, yra pasklidusi labai plačiai“, – teigia ECOVIS ProventusLaw advokatė Inga Karulaitytė-Kvainauskienė.

Lietuva finansinių technologijų ir inovacijų sektoriui patraukli dėl savo itin lanksčios reguliavimo sistemos ir palankios teisinės bazės. Būsimos FinTech įmonės gali pasinaudoti reguliatoriaus siūloma pagalba, o licencijavimo procesas – vienas greičiausių tarp ES valstybių. Daugelį verslų vilioja ir Lietuvoje verslui siūloma palanki aplinka bei pasaulinio lygio informacinių ir ryšių technologijų infrastruktūra.

Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Neatsitiktinai ECOVIS ProventusLaw finansinių technologijų įmonių licencijavimą yra pasirinkusi kaip vieną iš prioritetinių savo veiklos sričių – nuo metų pradžios kontora padėti gauti Lietuvos banko išduotas licencijas jau beveik 10-čiai įmonių iš viso pasaulio.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti