Relokacijos paketas darbuotojams iš ne ES šalių

LR Seimas pritarė Relokacijos paketui, kuris sudarys palankesnes sąlygas perkeliant įmonės veiklą ar jos dalį iš ne ES šalių į Lietuvą kartu perkeliant ir darbuotojus bei jų šeimos narius. Šie pakeitimai sudarys galimybes ne ES šalių įmonėms lengviau patekti į Europos Sąjungos rinką. Įstatymų pakeitimai įsigalios š. m. birželio 15 d.

Pagrindinės verslo ir darbuotojų perkėlimo iš ne ES šalies į Lietuvą sąlygos:

  • dėl leidimo gyventi Lietuvoje galės kreiptis visi perkeliami įmonės darbuotojai;
  • Užimtumo tarnyba nevertins tokių darbuotojų kvalifikacijos ar darbo patirties –  dėl jų tinkamumo dirbti spręs pats investuotojas;
  • nebus vertinama ar darbuotojų šeimos nariai atitinka darbo rinkos poreikius – jie turės teisę dirbti Lietuvoje ir gaus tokios pat trukmės leidimą gyventi.

Pagrindinės sąlygos ne ES šalies įmonei perkeliant verslą:

  1. investuoti Lietuvoje ne mažiau kaip 1,45 mln. Eur;
  2. sukurti bent 20 darbo vietų;
  3. savo darbuotojams mokėti ne mažesnį kaip 1,5 vidutinį darbo užmokestį pagal savivaldybę, kurioje investuojama.

Tikimasi, jog Relokacijos paketas suteiks galimybę ne ES šalių įmonėms sėkmingai įsisteigti ir plėtoti verslą Lietuvoje bei pritrauks investicijų, taip pat palengvins minėtų įmonių patekimą į ES rinką. Šiuo metu 43 Baltarusijos įmonės jau yra pradėjusios persikėlimo procesą, o 40 svarsto perkelti savo veiklą į Lietuvą.

Startup Visa Lithuania

Primename, jog nuo š. m. kovo 1 d. įsigaliojo įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (Įstatymas) pakeitimai, kurie taip pat sudarė palankesnes sąlygas „Startuoliams“ įsisteigti Lietuvoje greičiau ir paprasčiau.

„Startup Visa Lithuania“ yra talentų pritraukimo schema, suteikianti novatoriškiems ne ES verslininkams supaprastintą patekimo į Lietuvos startuolių ekosistemą procesą, kur jie gali kurti, augti ir konkuruoti mūsų klestinčioje tarptautinėje bendruomenėje.

„Startup Visa“ leidžia kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi vieneriems metams su galimybe jį pakeisti du kartus, iš viso 3 metams. Nuo kovo 1 d. užsieniečiui, kuriam leidimas laikinai gyventi buvo pakeistas du kartus, minėtas leidimas galės būti pakeistas dar kartą 2 metams, jei įmonė, kurią įsteigė užsienietis, bus pritraukusi ne mažesnę negu 30 000 eurų vertės investiciją. Taip leidimo gyventi Lietuvoje terminas po Įstatymo pakeitimų buvo pratęstas nuo 3 iki 5 metų.

Užsienietis įsteigti įmonę turi per 120 dienų nuo leidimo laikinai gyventi išdavimo dienos. Užsienietis, kuris ketina tapti jau įsteigtos įmonės dalyviu, ne vėliau kaip per 60 dienų nuo leidimo laikinai gyventi jam išdavimo dienos privalo tapti startuolio dalyviu.

Norėdami gauti daugiau informacijos ar konsultaciją darbo, migracijos ar mokesčių teisės klausimais, kviečiame kreiptis į ECOVIS ProventusLaw komandą.

Parengė: ECOVIS ProventusLaw advokato padėjėja Lina Bulovienė

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti