Lietuvos Respublikos elektroninio rezidento statusas – jau nuo 2021 m. sausio 1 d.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigalioja LR įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai, kuriais įtvirtinamas Lietuvos Respublikos elektroninio rezidento (toliau – e. rezidentas) statusas. Įstatymo pakeitimais siekiama pritraukti į Lietuvą užsieniečių investicijas verslo vystymo ir paslaugų plėtros srityse. E. rezidento statuso įteisinimas prisidės prie elektroniniu (nuotoliniu) būdu teikiamų Lietuvos Respublikos administracinių, viešųjų ir komercinių paslaugų plėtros, taip pat bus sudarytos prielaidos plėsti jų pasiūlą užsieniečiams, tuo gerinant investicinę ir kitą aplinką, skatinančią naujų technologijų ir kitų socialinei plėtrai reikšmingų naujovių diegimą.

Šie įstatymo pakeitimai iš esmės yra pirmasis e. rezidento koncepcijos vystymo Lietuvoje etapas. Bus siekiama didinti e. rezidento panaudojimo galimybes ir apimtis jas labiau plečiant ir finansinių paslaugų sferoje.

E. rezidento statuso suteikimas  

E. rezidento statusas bus suteikiamas jį įregistravus Užsieniečių registre.

E. rezidento statusas užsieniečiui nebus suteikiamas, jeigu:

  • dėl jo kita Šengeno valstybė į centrinę antrosios kartos Šengeno informacinę sistemą yra įtraukusi įspėjimą dėl neįsileidimo;
  • jis yra įtrauktas į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą.

Galimybės:

Elektroninio rezidento statusas užsieniečiams suteiks galimybę elektroniniu būdu steigti įmones, atidaryti sąskaitas banke, deklaruoti mokesčius ar naudotis kitomis administracinėmis, viešosiomis ar komercinėmis elektroniniu (nuotoliniu) būdu teikiamomis paslaugomis.

Užsieniečiui, kuriam suteiktas e. rezidento statusas, bus išduodama elektroninės atpažinties ir elektroninio parašo priemonė su joje įrašytais e. rezidento atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatu ir e. rezidento kvalifikuotu elektroninio parašo sertifikatu. Tai palengvins paslaugų prieinamumą užsieniečiams.

Įstatymo papildymas naujuoju e. rezidento statusu ir tokio statuso įteisinimas yra labai sveikintinas. ECOVIS ProventusLaw teisės ekspertų nuomone, šio statuso įteisinimas prisidės prie palankesnės aplinkos verslo steigimuisi Lietuvoje.bei leis keistis duomenimis greičiau ir patogiau nuotoliniu būdu.

ECOVIS ProventusLaw teisininkai yra pasiruošę operatyviai padėti, jei kiltų su migracijos teise susijusių klausimų, todėl maloniai kviečiame kreiptis.

Parengė advokato padėjėja Lina Bulovienė

 

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti