Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija paskelbė suplanuotus 2021 metų patikrinimus

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (toliau –Inspekcija), vykdydama asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijos funkcijas, numatytas Bendrajame duomenų apsaugos reglamente (toliau – BDAR), 2021 metais suplanavo 15 organizacijų tikrinimus.

Inspekcijos pateiktame pranešime teigiama, jog šiais metai suplanuota patikrinti keletą bankų, kredito unijų ir kitų organizacijų dėl asmens duomenų teikiant mokėjimo inicijavimo paslaugas.

Elektroniniai mokėjimai dėl pandemijos tapo ypač aktualūs, vis daugiau žmonių atsiskaito už prekes ir paslaugas ne grynaisiais pinigais nuotoliniu būdu. Dėl šios priežasties VDAI atlikdama patikrinimus, vertins, ar mokėjimo iniciavimo paslaugas teikiančios organizacijos netvarko perteklinių asmens duomenų, o taip pat vertins, kaip yra užtikrinamos duomenų subjektų teisės, ar asmens duomenų tvarkymas atitinka BDAR reikalavimus.

Pasak VDAI, šių planinių patikrinimų tikslas – susipažinti su realia asmens duomenų tvarkymo veikla, nustatyti kylančias rizikas ir padėti organizacijoms pasitaisyti. Šie tikrinimai aktualūs ne tik kiekvienai patikrintai organizacijai, tačiau ir kitiems sektoriaus atstovams, kurie galės susipažinti atliktų tikrinimų rezultatais ir jais remdamiesi peržiūrėti savo veiklą bei inicijuoti reikalingus pataisymus.

Jeigu nesate tikri dėl Jūsų organizacijos duomenų tvarkymo operacijų atitikties BDAR reikalavimams, kreipkitės – pasirūpinsime tuo už Jus.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti