ES ir JK susitarime dėl išstojimo nustatytos nuostatos dėl asmens duomenų perdavimo į JK

Europos Komisija 2020 m. gruodžio 25 d. paskelbė Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinės Karalystės (JK) susitarimą dėl prekybos ryšių po „Brexit“. Dokumente, be visų kitų aspektų apibrėžtos laikinos nuostatos dėl asmens duomenų perdavimo į JK.

Susitarime apibrėžti aspektai:

  • Asmens duomenų perdavimas iš ES į JK nebus laikomas duomenų perdavimu į trečiąją šalį 6 mėnesius, skaičiuojant nuo 2021 m. sausio 1 d.

Ką tai reiškia: iš Subjektų, perduodančių asmens duomenis į JK, nebus reikalaujama imtis papildomų apsaugos priemonių, siekiant užtikrinti nenutrūkstamą duomenų apsaugos standartų taikymą po duomenų perdavimo į trečiąsias šalis. Taigi, perduodant asmens duomenis į JK nebus taikomos BDAR V-ojo skyriaus nuostatos. Tai reiškia, jog artimiausius 6 mėn. duomenų perdavimas į JK bus laikomas duomenų perdavimu ES viduje.

  • 6 mėn. terminas sprendimui dėl tinkamumo priimti

Ką tai reiškia: Nuo sausio 1 d. asmens duomenų perdavimas iš ES į JK gali tęstis tokiais pat metodais bei būdais, kaip buvo daryta iki šiol – JK laikysis iki šiol galiojančių vidinių asmens duomenų teisės aktų, kylančių iš BDAR, ir šis reglamentavimas nebus keičiamas minėtu 6 mėn. periodo laikotarpiu be ES sutikimo. Tačiau svarbiausias aspektas yra tas, kad turėtumėme sulaukti Europos Komisijos sprendimo dėl JK tinkamumo, t. y. teisės akto, patvirtinančio, kad JK bus laikoma trečiąja šalimi, kuri užtikrina pakankamą duomenų apsaugos lygį – tokiu atveju iš subjekto, perduodančio duomenis į JK, nebus reikalaujama papildomų apsaugos priemonių.

Kokių veiksmų imtis, jei asmens duomenys perduodami į JK?

JK asmens duomenų priežiūros institucija (Information Commissioner’s Office) įmonėms, perduodančioms asmens duomenis į JK, taip pat rekomenduoja šį 6 mėn. terminą išnaudoti prasmingai ir įmonėse įtvirtinti alternatyvius asmens duomenų perdavimo mechanizmus.

Su susitarimo dėl prekybos ryšių po „Brexit“ tekstu galite susipažinti čia (Asmens duomenų perdavimo į JK aspektai aptariami nuo 414 psl.).

Norėdami gauti daugiau informacijos ar konsultaciją, susijusią su duomenų apsauga, kviečiame konsultuotis su ECOVIS ProventusLaw specialistais.

Parengė ECOVIS ProventusLaw teisininkas Andrius Karmonas

 

 

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti