Kęstutis Kvainauskas

Partneris, advokatas.

Praktikos sritys

  • Finansinės paslaugos, licencijavimas, atitiktis
  • Rinkos reguliavimas ir santykiai su valstybinėmis institucijomis
  • Mokesčiai
  • Nekilnojamas turtas ir statybos
  • Ginčai
  • Viešieji pirkimai
Gyvenimo aprašymas

Kęstutis Kvainauskas yra kontoros partneris, turintis 20 metų advokato praktikos patirtį. Jis yra Lietuvos advokatūros narys, registruotas lobistas ir Vilniaus komercinio arbitražo teismo arbitras.

Prieš pradėdamas advokato praktiką Kęstutis dirbo UAB VB „Vilfima“ ir AB „SEB Bankas“, turėjo finansų maklerio kvalifikacinį sertifikatą. Per šį darbo finansų institucijose laikotarpį Kęstutis dalyvavo platinant pirmąją Lietuvoje korporatyvinių obligacijų emisiją, organizuojant pirmąją Lietuvos bendrovės depozitoriumo pakvitavimų emisiją, atstovavo AB „Vilniaus bankas“ įsigyjant AB „Bankas Hermis“, SEB įsigyjant AB „Vilniaus bankas“, „Cargill“ įsigyjant AB „Lifosa“ bei „Carlsberg“ įsigyjant AB „Švyturys“.

Kęstučio Kvainausko patirtis vertybinių popierių, finansų ir mokesčių srityje apima pirmojo Lietuvoje modernaus investicinio indekso fondo ir pirmojo Lietuvoje registruoto specializuoto JAV akcijų investicinio fondo sukūrimą. Kęstutis ilgą laiką buvo šiuos fondus valdančios įmonės valdybos narys. Šiuo metu advokatas konsultuoja tarptautines bendroves ir Lietuvos įmones verslo steigimo, finansavimo, vertybinių popierių išleidimo, reguliavimo ir mokesčių klausimais, atstovauja mokestiniuose ginčuose. Jo patirtis reguliavimo ir teisės aktų projektų rengimo srityje apima ir lobistinę veiklą – Kęstutis yra registruotas lobistas.

Kontoros partneris teikia konsultacijas visais nekilnojamojo turto sandorių, projektavimo ir statybos, nelegalių statybų taip pat nekilnojamojo turto vystymo, aplinkos apsaugos ir statybų reguliavimo klausimais. Jis taip pat atstovauja nekilnojamojo turto vystymo, statybos, projektavimo bendrovėms ir nekilnojamojo turto projektų finansuotojams, nuomininkams ir nuomotojams derybose bei visų instancijų teismuose, įskaitant ir nelegalių statybų įteisinimo teisminius bylas.
Advokatas turi didelę patirtį teisminių bylų nagrinėjime, kurią įgijo atstovaudamas klientus baudžiamosiose, civilinėse, bankroto ir restruktūrizavimo, administracinėse, mokesčių ir kitose bylose teisme.

Kęstutis Kvainauskas taip pat atstovauja nukentėjusiuosius, civilinius ieškovus ir gina įtariamuosius (kaltinamuosius) ikiteisminiame tyrime bei teisme ūkinėse-komercinėse baudžiamosiose bylose.

Kęstutis Kvainauskas taip pat turi akademinės patirtis – jis skaitė pinigų ir vertybinių popierių teisės paskaitų kursą Mykolo Romerio universitete.

Išsilavinimas

1995 – 1999 m.
Teisės magistras
Vilniaus Universitetas, Teisės fakultetas

1990 – 1995 m.
Vadybos magistras
Vilniaus Gedimino technikos Universitetas, Verslo vadybos fakultetas

Įžvalgos ir straipsniai

Vadinamieji bankų turto ir pelno mokesčio įstatymai – smūgis Lietuvos „fintech“ sektoriui, delfi.lt, 2019-12-16

Kokios yra realios galimybės prisiteisti bankams permokėtas palūkanas už paimtas paskolas? delfi.lt, 2019-04-15

Lietuvoje atsiranda daugiau teisinio aiškumo dėl kriptovaliutų, 15min.lt, 2018-08-09

Suabejojo, ar verta finansiškai remti elektromobilių plėtrą Lietuvoje, delfi.lt, 2017-05-24

Mokesčiai sodininkų bendrijai aktualūs ne visiems? Verta suabejoti, Lrytas.lt, 2016-12-20

Dėl „Snoro“ sertifikatų besikreipusiems į teismus nuostoliai neišvengiami, Vz.lt, 2016-11-28

Mokomės iš svetimų klaidų: kaip jų išvengti renovuojant savo namą, Lrytas.lt, 2016-11-09

Išsiieškodama žalą Rusija privers kitas valstybes šokti pagal savo taisykles? delfi.lt, 2016-09-24

„Snoro“ sertifikatų pirkėjai už savo pergalę verčiami primokėti, Vz.lt, 2015-12-28

Kas trukdo lietuviams nusipirkti butą ir automobilį?, Lrytas.lt, 2015-02-26

Bylinėjimuisi su „Gazprom“ Lietuva gali išleisti iki 4 mln. eurų, delfi.lt, 2011-04-29

Apdovanojimai ir pripažinimas

Žinios yra mažavertės be patirties. Todėl didžiuojamės, kad kalbėdami su Jumis galime dalintis SAVO patirties pavyzdžiais.

ECOVIS Proventuslaw buvo įvertinta Chambers FinTech 2020 reitinge ir rekomenduota kaip viena iš FinTech srities lyderių. Ji buvo išskirta kaip gerai pasirengusi tvarkyti investicinių fondų reikalus bei teikti pagalbą finansų įstaigoms.

Legal500 ECOVIS ProventusLaw komanda yra tikrai profesionali ir turinti daug žinių darbo teisės srityje. Rekomenduotume juos kaip labai stiprią advokatų kontorą, atstovaujančią klientams darbo santykių ginčuose.

Inga Karulaitytė buvo pripažinta kaip ypač vertinama bankų ir finansų teisės ekspertė IFLR1000 2019, IFLR1000 2020 reitinguose.

Pasirinkdami advokatų kontorą, kuri mums padėtų viso licencijavimo proceso metu siekiant elektroninių pinigų įstaigos licencijos, nekilo abejonių, kad turėtume bendradarbiauti su ECOVIS.

Šios advokatų kontoros komandos stiprioji pusė yra tai, kad ji puikiai išmano nekilnojamojo turto ir statybų srities įstatymus, be to, ji nuolatos tobulina savo kompetencijas.

Loreta Andziulytė išsiskiria savo žiniomis telekomunikacijų, duomenų apsaugos, bankroto, restruktūrizavimo, įmonių valdymo ir finansinio reguliavimo reikaluose. Jos žinias atspindi tikslūs, kokybiški ir išsamūs dokumentai bei konsultacijos.

Ecovis ProventusLaw yra geriausiai žinoma Lietuvoje dėl savo patirties bankininkystės teisės srityje, kurioje ji reguliariai padeda vykdant su FinTech susijusius sandorius. Ši kontora labai greitai prie visko prisitaiko.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti