Tvaraus tiekėjo klausimynas

Veiklos tvarumui tampant vis svarbesniu prioritetu valstybių ir verslo darbotvarkėse, auga lūkesčiai bei poreikis rinkti bei teikti išsamius duomenis apie įmonių veiklos poveikį aplinkai ir, atvirkščiai, tvarumo veiksnių įtaką įmonių (ar verslo) veiklai.

Kaipturėtų ruoštis įmonės, atsižvelgdamos į Europos Sąjungos siekius iki 2050 metų tapti klimatui neutraliu žemynu?

Rengiant tvarumo ataskaitas didelėms įmonėms bus reikalingi ne tik pačios įmonės veiklos duomenys, bet ir jos tiekėjų, partnerių, kartais klientų informacija. Tokie reikalavimai reiškia, kad prašymų pateikti informacijos, susijusios su veiklos tvarumu, gali sulaukti ir įmonės, kurioms reikalavimas skelbti nefinansines veiklos ataskaitas nebus taikomas. Dėl tokių duomenų gali kreiptis kreditoriai, tiekėjai, klientai, investuotojai, prašydami nurodyti CO2 emisijų dydžius, ar turite vidaus politikas ir procedūras aplinkosaugos, socialinės ir valdysenos srityje, ar įmonės veikla atitinka Taksonomijos reglamentą.

Taigi kiekvienai įmonei vertėtų įsivertinti, kokių klausimų galima tikėtis iš didžiųjų partnerių, su kuriais bendradarbiauja. Tokie klausimai didžiosioms įmonėms padeda suprasti tiekėjus ir kokį poveikį tvarumui daro įsigyjamos prekės bei paslaugos.

Tuo tikslu, mes parengėme tvaraus tiekėjo klausimyną. Mūsų tvaraus tiekėjo klausimynas – tai  įrankis, kuris gali padėti įsivertinti, kokį poveikį Jūs, kaip tiekėjas kuriate aplinkai bei kur dar galite tobulėti. Atsakymai į šiuos klausimus leidžia įmonei aktyviai prisidėti prie tvarumo tikslų ir užtikrinti, kad jos veikla atitiktų naujausius reikalavimus. Užpildžius klausimyną mūsų ekspertų komanda pateiks konstruktyvius atsakymus ir rekomendacijas, kuriose srityse dar galite tobulėti.

Inga Karulaitytė-Kvainauskienė

Partnerė, advokatė.

Kontaktinis asmuo