Europos Sąjungos blokavimo statutas

Reaguodama į JAV teisės aktus dėl eksteritorinių sankcijų, ES priėmė Blokavimo statutą  (Reglamentą (EB) Nr. 2271/96). Juo siekiama sušvelninti JAV sankcijų padarinius ES ekonominės  veiklos vykdytojams, vykdantiems su trečiosiomis šalimis susijusią teisėtą veiklą:

  • ES gyventojams ir bendrovėms draudžiama laikytis eksteritorinių teisės aktų, be Komisijos leidimo.
  • ES veiklos vykdytojai gali gauti žalos, padarytos dėl tokių teisės aktų taikymo, atlyginimą iš ją sukėlusių asmenų ar subjektų.
  • Bet kurio užsienio šalies teismo sprendimai, priimti pagal tuos teisės aktus, ES neturi teisinės galios.

ES veiklos vykdytojai turėtų informuoti Europos Komisiją apie bet kokius įvykius, kurie susiję  su išvardytais eksteritoriniais teisės aktais ir turi įtakos jų ekonominiams ar finansiniams  interesams. Informaciją jie turėtų pateikti per 30 dienų nuo jos gavimo.

Svarbu:

  • ES blokavimo statutas suteikia apsaugą tik nuo dalies eksteritorinių sankcijų, kurias JAV atnaujino Iranui 2018 m. rugpjūtį ir nuo tam tikrų sankcijų Kubai;
  • ES blokavimo statutas negarantuoja apsaugos nuo eksteritorinių sankcijų, kurias JAV priėmė po 2018 m. rugpjūčio (eksteritorinių JAV sankcijų Irano gamybos, metalurgijos, statybų, tekstilės sektoriams, Kinijos / Hongkongo, Rusijos, Šiaurės Korėjos sankcijų).

Pasaulinė ir mūsų praktika rodo, kad teisinis konfliktas tarp ES ir JAV sankcijų gali būti sprendžiamas įvairiais būdais. Jei Jums aktualus šis ar kitas tarptautinių finansinių ir ekonominių sankcijų klausimas, prašome kreiptis į ECOVIS ProventusLaw ekspertus ir mes padėsime Jums jį išspręsti. Paslaugas teikiame lietuvių, anglų, rusų ir kinų kalbomis.

 

Inga Karulaitytė-Kvainauskienė

Partnerė, advokatė

Kontaktinis asmuo



    Naujienos

    Žinios yra mažavertės be patirties. Todėl didžiuojamės, kad kalbėdami su Jumis galime dalintis savo patirties pavyzdžiais

    Daugiau naujienų