Kaip efektyviai dalyvauti statybos darbų viešuosiuose pirkimuose?

Statybos darbų viešiesiems pirkimams Lietuvoje kasmet vidutiniškai išleidžiama apie 2 mlrd. Eur. Sutartys su viešuoju sektoriumi sudaro nemažą dalį daugelio statybos įmonių užsakymų, o ekonomikos susitraukimo sąlygomis mažėjant pajamų srautui iš privataus sektoriaus, verslas vis dažniau atsigręžia į valstybės užsakymus. O kaip išvengti klaidų ir kuo efektyviau dalyvauti statybos darbų viešuosiuose pirkimuose (o prireikus – laiku imtis priemonių ginti savo teises), seminare praėjusią savaitę patarimais dalijosi advokatų kontoros ECOVIS ProventusLaw viešųjų pirkimų ir statybos teisės ekspertas Linas Vidžys.

Seminare aptartos pagrindinės viešųjų pirkimų procedūros ir jų ypatybės statybos darbų pirkimų atveju, pasiūlymų teikimas – dažniausios klaidos ir pasekmės, dalyvavimo su partneriais rizikos, pasiūlymų atmetimas dėl per didelės ir perkančiajai organizacijai nepriimtinos kainos, viešojo darbų pirkimo sutarčių vykdymo ir keitimo problematika ir kiti aktualūs klausimai.

Be to, seminaro dalyviams pristatyta naujausia teismų praktika viešųjų pirkimų srityje ir akcentuotos svarbiausios naujovės:

  • pasikeitusios galimybės aiškinti, tikslinti tam tikrus pasiūlymo elementus;
  • tiekėjų nenaudai sparčiai krypstantis melagingos informacijos viešuosiuose pirkimuose sampratos aiškinimas;
  • atsiradę ribojimai pasitelkti jungtinės veiklos partnerius, keisti pasitelktus ūkio subjektus.

Taigi tiekėjams verta žinoti, kad:

  • būtina labai atidžiai rengti viešųjų pirkimų pasiūlymus, nes net per klaidą nepateikus dokumentų, reikalaujamų pagal pirkimo dokumentus, gali tekti gintis, jog nepateikėte melagingos informacijos;
  • būtina apdairiai rinkti partnerius, su kuriais ketinate dalyvauti pirkime: netinkamo partnerio keitimas pagal naujausią teismų praktiką tapo labai apribotas;
  • jei pirkimo dokumentuose keliamus reikalavimus atitinkate patys, dalyvaukite viešajame pirkime be jungtinės veiklos parnerių, kitaip ne tik jūsų pasiūlymas gali būti atmestas, bet gali grėsti ir milijoninės baudos už draudžiamų konkurenciją ribojančių susitarimų sudarymą.

Kitais metais laukia nemenkos viešųjų pirkimų reformos, apie kurias – artimiausiuose ECOVIS ProventusLaw mokymuose.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti