BREXIT išvakarėse Contis grupė iš Jungtinės Karalystės gavo Lietuvos elektroninių pinigų įstaigos licenciją

2019-07-24

Lietuvos banko valdyba nusprendė išduoti UAB „Finansinės paslaugos „Contis“ elektroninių pinigų įstaigos (EPI) licenciją tuo užtikrindama grupei prieigą prie ES mokėjimų rinkos. Simboliška, tačiau tą pačią dieną po licencijos išdavimo paskelbta, kad Borisas Johnsonas išrinktas britų konservatorių partijos lyderiu ir taps naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku, žadančiu išvesti savo šalį iš Europos Sąjungos 2019 m. spalio 31 dieną su susitarimu arba be jo.

2008 m. Peterio Coxo įkurta Contis du metus (2018 ir 2019) iš eilės FT1000 buvo pripažinta sparčiausiai Europos augančia bendrove. Ji turi biurus Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje ir Indijoje ir yra viena pirmaujančių mokėjimų paslaugų teikimo ir mokėjimų kortelių leidimo bendrovių. Ir toliau vyraujant nežiniai dėl Brexit galutinio scenarijaus ir nuogąstaujant, kad, Didžiajai Britanijai pasitraukus iš ES, Britanijos licencijas turinčios bendrovės gali netekti teisių teikti mokėjimo ar e. pinigų paslaugas ES klientams, įmonė neatsitiktinai ieškojo išeičių, kaip ir toliau sėkmingai veikti Europos Ekonominėje Erdvėje. Lietuvos banko išduota licencija suteikt įmonei teisę teikti platų spektrą mokėjimo paslaugų, taip pat leisti mokėjimo korteles.

„Contis“ vadovė Flavia Alzetta sako, kad licencija suteiks Contis galimybes kurių ji siekia išnaudodama SEPA pasiūlyti unikalų ir visaapimantį bankininkystės bei mokėjimų sprendimą visame Europos kontinente, nepriklausomai nuo BREXIT baigties. „Mes džiaugiamės galimybe išplėsti mūsų regioninį dalyvavimą per tokį kruopštų ir progresyvų reguliatorių kaip Lietuvos bankas“, – teigia Flavia Alzetta.

Finansų rinkose besispecializuojančios ECOVIS ProventusLaw advokatų kontoros advokatas Kęstutis Kvainauskas sako, kad pradėjęs laiku, „Contis“ licenciją gavo taip pat pačiu laiku, kadangi panašu jog viskas krypsta į tai, kad po 3 mėnesių BREXIT be susitarimo taps realybe. Advokatas K. Kvainauskas atskleidžia, kad šiuo metu savo eilės Lietuvos banko licencijai laukia ne viena Jungtinės Karalystės bendrovė, besitikinti gauti licenciją iki dar iki š. m. liepos 31 d. „Ta aplinkybė, kad pareiškėjai jau turi Jungtinės Karalystės reguliatoriaus (Financial Conduct Authority) arba kitos ES šalies finansų reguliatoriaus išduotą licenciją paprastai laikoma privalumu, tačiau savaime tai nespartina licencijavimo proceso dėl to, kad Lietuvos bankas vertinimą bei patikrą atlieka nepriklausomai“, – sako advokatas.

Per 2018 metus Lietuvoje veikiančių finansinių technologijų (FinTech) įmonių ir jose dirbančių žmonių skaičius išaugo daugiau nei 40 proc. 2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 FinTech įmonių (2017 m. jų buvo 117).

ECOVIS ProventusLaw elektroninių pinigų ir mokėjimų įstaigų licencijas padėjo gauti daugiau kaip 25-ioms įmonėms iš įvairių pasaulio šalių. ECOVIS ProventusLaw yra padėjusi ateiti į Lietuvą tokioms tarptautinėms finansinėms bendrovėms kaip „InstaReM“.  Paskutiniu metu itin didelis susidomėjimas Lietuva jaučiamas iš finansinių technologijų įmonių, įsikūrusių būtent Jungtinėje Karalystėje.

ECOVIS ProventusLaw priklauso tarptautiniam ECOVIS tinklui, veikiančiam daugiau nei 70 pasaulio šalių.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti