Šveicarų SONECT žengia į Lietuvą ir žada pinigų išsigryninimo revoliuciją

2019-04-29

Šveicarijos FinTech įmonė, valdanti mokėjimų programėlę SONECT, kurios pagalba nemokamai galima į savo sąskaitą įsinešti ir nustatytuose taškuose išsigryninti pinigų, savo veiklai Europoje pasirinko Lietuvą. Lietuvos bankas išdavė įmonei elektroninių pinigų įstaigos licenciją, kuri leis jai visoje Europos Ekonominėje Erdvėje vystyti paslaugą, leidžiančią savo klientams išsigryninti gerokai daugiau vietų – nuo eilinių parduotuvių iki restoranų bei kavinių.

„SONECT AG“ Šveicarijoje valdo trečią pagal dydį šalyje grynųjų pinigų išgryninimo tinklą su 2 200 pinigų išgryninimo taškų (parduotuvėse, kavinėse ir pan.) ir suteikia savo klientams galimybę išsigryninti pinigus naudojantis tik jų sukurta mobiliąja programėle, taip išvengiant bankų bankomatų paslaugų. Taigi tai ypač gera žinia vis dar išleidžiantiems ir mėgstantiems atsiskaityti grynaisiais pinigais, tačiau kartu aktyviai besinaudojantiems išmaniosiomis technologijomis. Įmonė ketina diegti unikalų sąveikų sprendimą, susijusį su tiesioginiu keitimuisi skaitmeniniais pinigais ir fiziniais pinigais.

Įmonė teigia, kad vystyti veiklą Europoje ją paskatino itin didelis grynųjų pinigų naudojimas ES ir faktas, jog vis daugiau žmonių ieško alternatyvų, kaip gauti grynuosius pinigus. „Elektroninių pinigų įstaigos licencija yra mūsų strateginis plėtros Europoje žingsnis. Mūsų sėkmė Šveicarijoje parodo, kaip „SONECT“ pinigų išgryninimo sprendimą reikia perkelti į kitą lygmenį. Tikimės, kad netrukus galėsime pakartoti savo sėkmę ir kitose Europos šalyse“, – teigia Sandipan Chakraborty, „SONECT AG“ generalinis direktorius.

Ši įmonė ateina su visiškai kitokiu požiūriu. Tuo metu, kai visi mokėjimai masiškai keliasi į virtualią erdvę, bankai mažina operacijas grynaisiais pinigais, ši įmonė daro kitaip. „Šis klientas nuo pat mūsų darbo pradžios turėjo kitokį požiūrį. Jo verslo modelis įdomus tuo, kad jam pavyko sujungti žmonių norą vis dar naudoti grynuosius pinigus su išmaniosiomis technologijomis. O palanki Lietuvos FinTech aplinka, aukštas kompiuterinis raštingumas, itin paplitęs išmaniųjų technologijų naudojimas puikiai derėjo su tuo, ką jie norėjo daryti“, – teigia įmonei elektroninių pinigų mokėjimo licenciją padėjusios gauti advokatų kontoros partnerė, FinTech grupės vadovė Inga Karulaitytė.

Per 2018 metus Lietuvoje veikiančių finansinių technologijų (FinTech) įmonių ir jose dirbančių žmonių skaičius išaugo daugiau nei 40 proc. 2018 m. Lietuvoje veikė apie 170 FinTech įmonių (2017 m. jų buvo 117).

Per 2 metų advokatų kontora ECOVIS ProventusLaw finansų įstaigų licencijas padėjo gauti daugiau kaip 25-ioms įmonėms iš įvairių pasaulio šalių. ECOVIS ProventusLaw yra padėjusi gauti elektroninių mokėjimų licencijas tokioms tarptautinėms finansinių konsultacijų milžinėms „deVere Group“, „InstaReM“, taip pat tarpininkavo Singapūre įsikūrusiam pasauliniam finansinių paslaugų holdingui „Senjo Group“ įsigyjant mokėjimo įstaigos licenciją turinčią UAB „Finolita Unio“. ECOVIS ProventusLaw priklauso tarptautiniam ECOVIS tinklui, veikiančiam daugiau nei 70 pasaulio šalių.

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti