Kinijos FinTech investuotojai atranda Lietuvą – elektroninių pinigų įstaigos licencija suteikta UAB „Glocash Payment“

2017-11-28

Lietuvos bankas išdavė elektroninių pinigų įstaigos licenciją, suteikiančią teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti mokėjimo paslaugas, Kinijos investuotojų įmonei UAB „Glocash Payment“. Tai – jau antra Kinijos įmonės įmonė šį mėnesį, kuriai tarptautiniam ECOVIS tinklui priklausanti advokatų kontora ECOVIS ProventusLaw, besispecializuojančios finansinių paslaugų ir finansinių įstaigų licencijavimo teisės srityse, padėjo ateiti į Europos mokėjimų rinką per Lietuvą.

Naujoji elektroninių pinigų įstaiga numato leisti, išpirkti bei platinti elektroninius pinigus bei teikti mokėjimo paslaugas (kredito pervedimus, pinigų perlaidas, grynųjų piniginių lėšų išėmimo ir priėmimo paslaugas) ir padedant vykdyti veiklą įmonių grupei. Įmonė artimiausiu metu ketina suburti komandą, kuri kurs daugiakalbę e. pinigų platformą, kuri leistų teikti paslaugas tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. „Mūsų tikslas yra išaugti į gerai vartotojams žinomą elektroninių pinigų įstaigą bei sukurti tokią sistemą, kuri sumažintų bendrąsias mokėjimo operacijų sąnaudas. Esame įsitikinę, kad sėkmingo kelio mokėjimų rinkoje kryptis yra investavimas į sistemų vystymą, geografinė plėtra, prisitaikymas prie klientų poreikių ir rinkos tendencijų“, – tikina Yan Gao, UAB „Glocash Payment“ valdybos narys.

Kartu tai reiškia, kad Lietuvos, o ir visos Europos vartotojams atsivers dar didesnė mokėjimo paslaugų įvairovė. „Kinijos rinka turi išties daug potencialo – kryptingai su ja dirbame ir jau matome akivaizdžius rezultatus, o dėl to išloš visi vartotojai. Šiuo metu dar kelios šio šalies įmonės siekia teikti mokėjimo paslaugas visoje ES. Intensyviai su jomis dirbame ir tikimės, sėkmingai pasibaigus licencijavimo procesui, artimiausiu metu apie jas pranešti“, – teigia ECOVIS ProventusLaw advokatė Inga Karulaitytė-Kvainauskienė.

Šiuo metu Kinijos elektroninės prekybos, mokėjimų ir finansinių technologijų sektoriai sparčiai auga ir ieško plėtros galimybių visame pasaulyje. Jausdama šį dėmesį Lietuva su Lietuvos banku priešakyje neseniai surengė tiesioginis susitikimą su Kinijos finansų sektorių lyderiais, kurio metu buvo pristatyti šalies privalumai ir įdirbis FinTech srityje. Kinų el. prekybos ir atsiskaitymų įmones ypač domina FinTech sektoriui draugiška reguliacinė aplinka Lietuvoje, taip pat Lietuvos banko valdoma mokėjimų sistema, suteikianti prieigą prie bendros Europos mokėjimų eurais erdvės SEPA, galimybė vykdyti momentinius mokėjimus. Lietuvoje įgyvendintos finansų įmonėms patrauklios priemonės, tokios kaip itin spartus licencijavimo procesas, licencijavimo dokumentai priimam anglų kalba, netaikomos nuobaudos už smulkius pažeidimus pirmaisiais veiklos metais. Be to, Lietuvos bankas numato galimybę suteikti finansinius produktus išbandyti kuriamoje naujoje bandomojoje finansinių inovacijų aplinkoje (angl. regulatory sandbox). Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių.

Lapkričio pradžioje Lietuvos bankas išdavė mokėjimų įstaigos licenciją kitai Kinijos investuotojų įmonei UAB „Vanepay“, ketinančiai veikti visoje ES teritorijoje bei vykdyti pinigų perlaidas, mokėjimo operacijas, grynųjų pinigų įmokėjimo ar išėmimo paslaugas, tiesioginio debeto ar kredito pervedimus ir pan.

Šiais metais ECOVIS ProventusLaw taip pat padėjo gauti elektroninių mokėjimų licenciją tarptautinei finansinių konsultacijų milžinei „deVere Group“. Neseniai ECOVIS ProventusLaw gaunant elektroninių pinigų įstaigos licenciją dirbo su daugiau kaip 50-yje pasaulio šalių veikiančiai Singapūro „InstaReM“.

Įgyti lietuvišką licenciją Azijos bendrovėms padeda daugiau kaip 68 pasaulio šalyse veikiančios tarptautinės konsultacijų bendrovės ECOVIS Vilniaus, Singapūro, Pekino, Honkongo ir kiti biurai.

 

Naujienlaiškio prenumerataSusisiekti