side-area-logo

Brexit paskatino Didžiosios Britanijos elektroninių pinigų įstaigą ateiti į Lietuvą

Brexit paskatino Didžiosios Britanijos elektroninių pinigų įstaigą ateiti į Lietuvą

2018-07-31

Artėjant Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos terminui ir aiškėjant, kad šios šalies FinTech įmonės negalės teikti paslaugų visoje ES, dalis naujų įmonių savo veiklai renkasi Lietuvą. Lietuvos bankas suteikė elektroninių pinigų licenciją britų kapitalo įmonei „Pyrros Lithuania“, valdomai Didžiosios Britanijos įmonės „Perniciem Limited“, kuri tikisi ne tik plėsti paslaugų spektrą esamiems klientams, sukurti naują skaitmeninių finansinių paslaugų platformą.

Naujoji elektroninių pinigų įstaiga ketina pasitelkusi naujausias technologijas taikyti šiuolaikiškus finansinius sprendimus, pritaikytus konkretiems kliento poreikiams. Įmonė koncentruosis į išankstinio mokėjimo kortelių, SEPA, SWIFT, spartesnių mokėjimų ir užsienio valiutų rinką. UAB „Pyrros Lietuva“ per savo portalą planuoja klientams išduoti fizines/virtualias ir skaitmenines mokėjimo korteles.

Įmonė iš pradžių Lietuvoje įdarbins 2-3 asmenis Lietuvoje, tačiau tikina, kad šis skaičius neabejotinai augs. „Verslas bus plečiamas, kadangi Vilnius tampa mūsų operacijų centru visoje Europoje“, – teigia John Williams, UAB „Pyrros Lithuania“ direktorius.

Nors įmonės steigėjai jau turi sukaupę nemažą patirtį įvairių mokėjimų ir finansinių technologijų sprendimų vystymo srityje, tačiau minėtas paslaugas iki šiol galėjo savo klientams siūlyti tik naudojantis tarpininkų paslaugomis, todėl licencija suteiks galimybę, naudojantis CENTROlink sistema, tiesiogiai teikti mokėjimo, lėšų įskaitymo, mokėjimų kortelių išdavimo paslaugas savo klientams, išvengiant bankų ir kitų trečiųjų šalių tarpininkavimo. Siūlydama šias paslaugas tiesiogiai, steigėjai taip pat tikisi per įmonę Lietuvoje sumažinti teikiamų paslaugų kainas klientams.

Anot advokatų kontoros ECOVIS ProventusLaw, talkinusios „Pyrros Lithuania“ gaunant elektroninių pinigų licenciją, advokatės Ingos Karulaitytės, „Pyrros Lithuania“ atėjimas rodo, kad Lietuva Brexit kontekste sėkmingai konkuruoja su kitomis valstybėmis, pretenduojančiomis į FinTech centro Europoje statusą. „Brexit“ yra didžiulė galimybė Lietuvai, o tokios progos atsiranda tik kartą per kelis šimtmečius. Džiugu, kad „Pyrros Lithuania“ akcininkai pastebėjo Lietuvos privalumus ir jais pasinaudojo, o žinia apie Lietuvą, kaip patrauklią finansinėms inovacijoms šalį, sklinda vis plačiau. Lietuvą savo namais noriai renkasi rimti šios rinkos žaidėjai“, – teigia I. Karulaitytė.

„Brexit“ yra didžiulė galimybė Lietuvai, o tokios progos atsiranda tik kartą per kelis šimtmečius. Džiugu, kad „Pyrros Lithuania“ akcininkai pastebėjo Lietuvos privalumus ir jais pasinaudojo“, – teigia I. Karulaitytė.

Per 2017 m. Lietuvoje FinTech įmonėms buvo suteiktos 32 licencijos – beveik dvigubai daugiau nei 2016 m. Per 1,5 metų advokatų kontora ECOVIS ProventusLaw mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigų licencijas padėjo gauti 13 įmonių iš įvairių pasaulio šalių. Itin didelis susidėmėjimas paskutiniu metu jaučiamas ne tik iš Didžiosios Britanijos investuotų, bet ir iš Rytų Azijos, o pirmiausia – Kinijos. Tai rodo ir Lietuvos banko tą pačią dieną kaip ir „Pyrros Lithuania“ išduota elektroninių pinigų įstaigos licencija įmonei „International Payment Union“. Jos pagrindinė akcininkė yra Honkongo įmonė „TradeFinance Chain Service Limited“, glaudžiai dirbanti su „VTeam Financial Service Group“ („VTeam Group“), užsiimančia įvairių finansinių produktų ir sistemų vystymu. Įgyjant licenciją įmonę taip pat konsultavo advokatų kontora ECOVIS ProventusLaw.

Naujoji elektroninių pinigų įstaiga ketina plėtoti elektroninės komercijos platformą bei teikti verslas-vartotojui, verslas-verslui tipo mokėjimus ES viduje, bei mokėjimo paslaugas tarp ES šalių ir Kinijos. Planuojama pirmaisiais veiklos metais ofise Lietuvoje įdarbinti 20 darbuotojų, o per trejus metus šis skaičius turėtų išaugti iki 80. „Pirmiausia ketinate klientams pasiūlyti ne tik atsiskaitomąsias sąskaitas, bet ir leisti elektroninius pinigus bei išpirkti juos iš klientų, atlikti mokėjimus, susijusius su išleistais elektroniniais pinigais pagal klientų pateiktus mokėjimo nurodymus. Kai kuriems klientams siūlysime ir mokėjimo korteles“, – teigia „TradeFinance Chain Service Limited“ atstovė Crystal Hsieh.

Lietuva FinTech įmonėms iš viso pasaulio yra patraukli dėl savo lanksčios ir draugiškos teisinės aplinkos, gerai išplėtotos informacinių ir komunikacijų technologijų infrastruktūros ir sparčių licencijavimo procedūrų. Pavyzdžiui, užregistruoti įmonei prireiks trijų dienų, tuo tarpu elektroninių pinigų įstaigos ar mokėjimo įstaigos licencijos gali būti išduotos per 3 mėnesius, jeigu dokumentai yra pateikti be trūkumų.

FREE INITIAL ADVICE NOW!

logo
CONTACT US!
close slider

FREE INITIAL ADVICE NOW!
Have a question or need more information?
Send us an e-mail message!

By clicking SEND I also accept your Privacy policy


CONTACT PERSON