side-area-logo

Kinijos finansinių paslaugų teikėjas per Lietuvą žengia į ES rinką

Kinijos finansinių paslaugų teikėjas per Lietuvą žengia į ES rinką

Lietuvos bankas išdavė mokėjimų įstaigos licenciją Kinijos investuotojų įmonei UAB „Vanepay“. Ši naujiena – kryptingo tarptautinio ECOVIS tinklo ir jam priklausančios advokatų kontoros ECOVIS ProventusLaw, besispecializuojančios finansinių teisės srityse, darbo su augančiomis pietryčių Azijos rinkomis rezultatas.

Naujoji mokėjimo įstaiga galės veikti visoje ES teritorijoje bei vykdyti pinigų perlaidas iš mokėtojo į gavėjo sąskaitą bei atlikti kitas mokėjimo operacijas.

Tai kartu reiškia, kad Lietuvos vartotojams atsivers dar didesnė mokėjimo paslaugų įvairovė. „Su Kinijos rinka dirbame kryptingai ir šiuo metu dirbame dar su keliomis šio šalies įmonėmis, siekiančiomis teikti mokėjimo paslaugas visoje ES. Tikimės, sėkmingai pasibaigus licencijavimo procesui, apie jas pranešti jau netrukus“, – teigia ECOVIS ProventusLaw advokatė Inga Karulaitytė-Kvainauskienė.

Šiuo metu Kinijos el. prekybos, mokėjimų ir finansinių technologijų sektoriai sparčiai auga ir ieško plėtros galimybių visame pasaulyje. Jausdama šį dėmesį Lietuva su Lietuvos banku priešakyje neseniai surengė tiesioginis susitikimą su Kinijos finansų sektorių lyderiais, kurio metu buvo pristatyti šalies privalumai ir įdirbis FinTech srityje.

Kinų el. prekybos ir atsiskaitymų įmones ypač domina FinTech sektoriui draugiška reguliacinė aplinka Lietuvoje, taip pat Lietuvos banko valdoma mokėjimų sistema, suteikianti prieigą prie bendros Europos mokėjimų eurais erdvės SEPA. Lietuvoje įgyvendintos finansų įmonėms patrauklios priemonės, itin spartus licencijavimo procesas. Be to, Lietuvos bankas numato galimybę suteikti finansinius produktus išbandyti kuriamoje naujoje bandomojoje finansinių inovacijų aplinkoje (angl. regulatory sandbox). Finansinių paslaugų veiklai palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas ir inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių.

Mokėjimų įstaigų sektorius Lietuvoje sparčiai auga. Šiuo metu Lietuvoje licencijas turi ir  veikia daugiau kaip 40 mokėjimų įstaigų, kurių bendra mokėjimo operacijų apyvarta vien per 2017 m. II-ąjį ketvirtį sudarė  789 mln. Eur., o pajamos siekė 5,25 mln. Eur.

Šiais metais ECOVIS ProventusLaw jau padėjo gauti elektroninių pinigų licenciją tarptautinei finansinių konsultacijų milžinei „deVere Group“, taip pat tarpininkavo Singapūre įsikūrusiam pasauliniam finansinių paslaugų holdingui „Senjo Group“ įsigyjant mokėjimo įstaigos licenciją turinčią UAB „Finolita Unio“. Neseniai ECOVIS ProventusLaw gaunant elektroninių pinigų įstaigos licenciją dirbo su daugiau kaip 50-yje pasaulio šalių veikiančiai Singapūro „InstaReM“. Įgyti lietuvišką licenciją „InstaReM“ padėjo daugiau kaip 65 pasaulio šalyse veikiančios tarptautinės konsultacijų bendrovės „ECOVIS“ Vilniaus, Singapūro, Liuksemburgo ir Vokietijos biurai, todėl šį projektą tikrai galima vadinti tarptautiniu.

FREE INITIAL ADVICE NOW!

CONTACT US!

FREE INITIAL ADVICE NOW!
Have a question or need more information?
Send us an e-mail message!


By clicking SEND I also accept your Privacy policy