side-area-logo

Europos Komisija stiprins elektroninių ryšių privatumo apsaugą

Europos Komisija stiprins elektroninių ryšių privatumo apsaugą

Naudodamiesi internetu neretai savo asmeninę informaciją, pavyzdžiui, vardą, adresą, kredito kortelės numerį, patikime interneto paslaugų teikėjui ir svetainei, kuria naudojamės. Naujausi tyrimai rodo, kad asmens duomenys svarbūs didžiajai daliai europiečių – 92 proc. iš jų svarbu, kad jų laiškai ir interneto žinutės liktų konfidencialios. Dėl to Europos Komisija inicijuoja naujas priemones, siekdama užtikrinti duomenų apsaugą elektroninėje erdvėje ir kartu atverti naujų verslo galimybių.

2017 sausio 10 d. Europos Komisija priėmė pasiūlymą Dėl privatumo ir elektroninių ryšių reglamento, kuris pakeis 2009 m. Direktyvą dėl privatumo ir elektroninių ryšių. Europos Komisijos reglamento projektu siekiama stiprinti pasitikėjimą ir saugumą skaitmeninėje bendrojoje rinkoje, atnaujinti teisinę e. privatumo sistemą, išplėsti jų taikymo sritį visiems elektroninių ryšių paslaugų teikėjams, tokiems kaip WhatsApp, Facebook Messenger ir Skype ir pan. Tai užtikrins, kad šių populiarių paslaugų tiekėjai garantuos vienodą ryšių konfidencialumo užtikrinimą, kaip ir tradiciniai telekomunikacijų operatoriai.

Europos Komisijos reglamento projektu siekiama stiprinti pasitikėjimą ir saugumą skaitmeninėje bendrojoje rinkoje, atnaujinti teisinę e. privatumo sistemą, išplėsti jų taikymo sritį visiems elektroninių ryšių paslaugų teikėjams, tokiems kaip WhatsApp, Facebook Messenger ir Skype ir pan.

Naujuoju reglamentu siekiama suvienodina taisykles, taikomas elektroninių ryšių srityje, su naujais pasaulinės klasės standartais. „Elektroninių ryšių sritį reglamentuojantys teisės aktai jau neatitiko sparčiai besiplečiančios rinkos poreikių, todėl naujais pasiūlymais bus užtikrinta, kad elektroninių ryšių privatumas bus apsaugotas aktualiomis ir veiksmingomis taisyklėmis. Reglamentas taip pat užtikrins tinkamą pusiausvyrą: jis suteiks aukšto lygio apsaugą vartotojams, tuo pačiu leidžiant įmonėms atsinaujinti“, – teigia ECOVIS ProventusLaw advokatė Loreta Andziulytė.

Naujieji numatomi pokyčiai taip pat apima:

– Paprastesnes vadinamųjų interneto slapukų ( cookies) taisykles: nuostatos dėl slapukų, kurios nulėmė perteklinį interneto vartotojų sutikimų prašymų kiekį, bus supaprastintos. Naujoji taisyklė bus patogesnė, nes naršyklės nustatymai suteiks paprastesnį būdą sutikti ar atsisakyti sekimo slapukų ir kitų identifikatorių.

– Apsauga nuo vadinamojo brukalo ( spam): šiuo siūlymu siekiama drausti nepageidaujamus elektroninius ryšius elektroniniais laiškais, SMS ir automatiniais skambinimo aparatais. Skambinant rinkodaros tikslais, bus privaloma rodyti savo telefono numerį arba naudoti specialų naudoti specialų kodą, iš kurio bus aišku, kad tai su rinkodara susijęs skambutis;

– Ryšių duomenis: numatoma užtikrinti ryšių duomenų privatumą (pavyzdžiui, pokalbio laiką ir vietą). Ryšių duomenys (metaduomenys) priskiriami itin privačiai informacijai ir jei vartotojai nesuteiks leidimo juos tvarkyti, jie turės būti padaryti anoniminiai arba sunaikinti.

– Naujas verslo galimybes: kai duotas sutikimas dėl ryšių duomenų – turinio ir/arba metaduomenų – tvarkymo, tradicinių telekomunikacijų operatoriai turės daugiau galimybių teikti papildomas paslaugas ir plėtoti savo verslą. Pavyzdžiui, jie galėtų gaminti specialius žemėlapius, kuriuose nurodyta asmenų buvimo vieta.

Europos Komisija skelbia, kad tomis priemonėmis taip pat siekiama suteikti naujų galimybių tvarkyti ryšių duomenis ir kartu didinti pasitikėjimą ir saugumą skaitmeninėje bendrojoje rinkoje – tai vienas iš svarbiausių bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos tikslų. Be to, taip siekiama elektroninių ryšių taisykles suderinti su naujais pasaulinio lygio standartais, išdėstytais ES Bendrajame duomenų apsaugos reglamente.

Europos Komisija skelbia, kad tomis priemonėmis taip pat siekiama suteikti naujų galimybių tvarkyti ryšių duomenis ir kartu didinti pasitikėjimą ir saugumą skaitmeninėje bendrojoje rinkoje.

Su minėtų pasiūlymų pateikimu, Komisija ragina Europos Parlamentą ir Tarybą dirbti greitai ir užtikrinti jų sklandų priėmimą iki 2018 m. gegužės 25 d., kai įsigalios Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Europoje iki minėtos datos ketinama suteikti piliečiams ir įmonėms pilnavertį ir išbaigtą teisinį pagrindą privatumo ir duomenų apsaugos srityje.

CONTACT PERSON

CONTACT US!

FREE INITIAL ADVICE NOW!
Have a question or need more information?
Send us an e-mail message!


By clicking SEND I also accept your Privacy policy